top of page

הרשמה למפגש השנתי הראשון
של אגודת הידידים הישראלית של שטפן צוויג 

לציון 141 שנים להולדתו ובסימן סוד הצלחתו

יום שלישי, 8 בנובמבר 2022

בין השעות 18:00-21:30

רחוב תושיה 6 תל אביב (בית עינת, קומה 3)

20211230_104428_edited_edited.jpg

**לא נותרו יותר מקומות פנויים**
**ניתן למלא פרטים ונודיע אם יתפנו מקומות**

להרשמה 

תודה שנרשמת!
כיוון שמספר המקומות מוגבל, בקרוב תקבל מייל עם הודעה האם הרשמתך אושרה או שכל המקומות כבר אזלו.

**לצערנו לא נותרו יותר מקומות פנויים**

תוכנית המפגש 

התכנסות ורישום

קוצר רוח - דברי פתיחה

שי (שאקו) דוד, מייסד ומנכ"ל אגודת הידידים

הרנסנס הבינלאומי של צוויג

פרופ' מרק ח. גלבר, אוניברסיטת בן גוריון

מעל 100 שנות תרגום של צוויג לעברית –
סקירה ותובנות

ד"ר דקל שי שחורי, אוניברסיטת בן גוריון 

מה מסתתר באוסף צוויג בירושלים? מסע מקוצר

ד"ר שטפן ליט, הספרייה הלאומית בירושלים

הפסקה

 

צוויג ואני – שיח קוראים

איתן כבל על ז'וזף פושה

ד"ר שירלי אברמי על מגלן

ישי ויסמן על העולם של אתמול

עו"ד דינה זילבר על 24 שעות בחיי אישה 

18:00-18:30
   

18:30-18:45

18:45-19:15 

 

 

19:15-19:45      

19:45-20:15

20:15-20:30    

 

20:30-21:30     

20210606_141003.jpg

רשימת הדוברים

שי שאקו דוד

מייסד ומנכ"ל אגודת הידידים הישראלית של שטפן צוויג ומנכ"ל 'שאקו שירותי בוטיק' המעניקה לחברות וארגונים שונים שירותי ייעוץ בתחומי מדיניות ורגולציה, התנעה וניהול פרויקטים, פיתוח עסקי, וכן מחקר וכתיבת תוכן מקצועי. שימש כיועצו של יושב ראש ועדת הכלכלה של הכנסת העשרים, מנהל פרויקט 'רפורמות בשלטון המקומי' במרכז הבינתחומי הרצליה ומנהל פרויקטים במכון לשלטון מקומי באוניברסיטת תל אביב. דוד הוא בוגר ומוסמך בממשל ומדיניות ציבורית מהמרכז הבינתחומי הרצליה.

Picture1.jpg

פרופ' מרק ח. גלבר

פרופסור אמריטוס לספרות השוואתית, תרבות גרמנית-יהודית, ציונות-תרבותית ונחשב למומחה בינלאומי לצוויג. פרופ' גלבר כיהן פעמיים כראש המחלקה לספרויות זרות ובלשנות באוניברסיטת בן גוריון בנגב, ייסד וניהל את אוניברסיטת הקיץ הבינלאומית לעברית, לימודי יהדות ולימודי ישראל לדוברי גרמנית בישראל וכיהן עשר שנים כראש המרכז ללימודים גרמניים ואוסטרים באוניברסיטת בן-גוריון. הוא סיים את לימודי הדוקטורט שלו באוניברסיטת ייל בארה"ב, ובשנת 1981 יזם וארגן את כנס צוויג הראשון בישראל. בשנת 2001 נבחר כחבר באקדמיה הגרמנית לשפות וספרות (Darmstadt). פרופ' גלבר כתב וערך ספרים ומאמרים רבים, ביניהם מחקרים אודות פרנץ קפקא, מקס ברוד, מרטין בובר, תיאודור הרצל, אליאס קנטי, תומאס מאן, יוזף רות ושטפן צוויג. הוא שימש כפרופסור אורח באוסטריה, גרמניה, ארה"ב, בלגיה, סלובניה, סין וניו זילנד, וזכה בפרסים רבים, ביניהם העיטור הגבוה ביותר מטעם הרפובליקה של אוסטריה - עיטור צלב הכבוד האוסטרי למדע ואומנות דרגה ראשונה לשנת 2018. פרופ' גלבר הוא חבר המועצה הציבורית של אגודת הידידים הישראלית של שטפן צוויג.

Picture2.jpg

ד"ר דקל שי שחורי

חוקרת ספרות ועורכת. ד"ר שחורי השלימה את לימודיה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב שם כתבה את עבודת הדוקטור שלה על ארבעה סופרים יהודיים בוינה של ראשית המאה העשרים: שטפן צוויג, יוזף רות, דוד פוגל וג. שופמן. ספרהּ, "יהודים נודדים" יראה אור בקרוב (2022) בסדרת גשרים של מכון ליאו בק והוצאת שזר. היא מלמדת באוניברסיטת בן גוריון בנגב זה כעשור ומשמשת כעורכת אחראית בהוצאת כנרת, זמורה, דביר. ערכה בעבר את סדרת "רוח צד" יחד עם יגאל שוורץ ומוריה דיין קודיש, ערכה גליונות של כתבי עת שונים (BGU Review, World Literature Today) ואת "קריאה-עלון לתרבות מחאה".

Picture4.jpg

צילום: עידית וגנר

ד"ר שטפן ליט

חוקר ואוצר למדעי הרוח הכללים וארכיונאי לאוספים הלועזיים בספרייה הלאומית בירושלים - במסגרת זאת נכלל גם האוסף של שטפן צוויג. ד"ר ליט כיהן כפרופסור אורח באוניברסיטת גראץ באוסטריה וחקר באוניברסיטאות ארפורט ודיסלדרוף בגרמניה, אוניברסיטת בר אילן והאוניברסיטה העברית בירושלים. הוא למד היסטוריה ומדעי היהדות באוניברסיטה החופשית בברלין ובאוניברסיטה העברית ירושלים, ומחקריו עוסקים בהיסטוריה יהודית של העת החדשה המוקדמת. ספריו האחרונים הם "שטפן צוויג: מכתבים על יהדות", שראה אור בגרמנית בשנת 2020 ובו הוא מציג לראשונה 120 מכתבים של שטפן צוויג לאישים שונים סביב יהדות ו"שטפן צווייג: אגדות וסיפורים יהודיים (2022). ד"ר ליט הוא חבר המועצה הציבורית של אגודת הידידים הישראלית של שטפן צוויג.

Picture3.jpg

צילום: יוראי ליברמן

חכ"ל איתן כבל

איתן כבל כיהן במשך למעלה משני עשורים כחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה, בתפקידו האחרון כיהן כיושב ראש ועדת הכלכלה של הכנסת. כיהן בעבר כמזכ"ל מפלגת העבודה, כשר הממונה על רשות השידור וכמרכז סיעות האופוזיציה והוא נחשב לאחד המחוקקים הפוריים בתולדות הכנסת. כיום, איש עסקים ומכהן כדירקטור במספר חברות וכיועץ, וכן הוא מכהן כיושב ראש הועד המנהל של המכון הבינלאומי למנהיגות מייסודה של ההסתדרות בבית ברל. הוא בעל פינה קבועה בתוכנית הרדיו היומית 'שבע עד תשע' ברדיו 103 וחבר מערכת תוכנית הטלויזיה 'חי בלילה'. כבל הוא מייסד ויו"ר הנהלת אגודת הידידים הישראלית של שטפן צוויג.

Picture5.jpg

ד"ר שירלי אברמי

יועצת, מרצה ואמנית. כיהנה בתפקידים בכירים בכנסת, ביניהם מנהלת היחידה לתיאום הפיקוח הפרלמנטרי, מנהלת מרכז המחקר והמידע (ממ"מ) ומנהלת ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת. היא לימדה מדיניות רווחה באוניברסיטאות ומכללות וכן את הקורס: 'הנגשת מידע למקבלי החלטות' במחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית. פרסמה ספרי עיון, פרוזה ושירה, ומאמרים רבים בבמות אקדמיות וציבוריות. ד"ר אברמי היא חברה במועצה הציבורית של אגודת הידידים הישראלית של שטפן צוויג.

Picture6.jpg

ישי ויסמן 

סופר ופזמונאי אשר כתב קרוב לשבעים שירים שיצאו לאור, בין האמנים שכתב להם: אריק סיני, עופר לוי, מושיק עפיה, גילי ארגוב, רינת בר ועוד רבים ורבות. בנוסף, מחבר סיפורים קצרים שרבים מהם פורסמו באתרי פרוזה וכתבי עת שונים, וכותב שירה ונובלות. בימים אלו מסיים עבודה על ספר הפרוזה הראשון שלו. בוגר אוניברסיטת תל אביב, תואר שני במדיניות ציבורית ומכהן כסגן מנהלת אגף הדוברות ומנהל המחלקה הדיגיטאלית בעיריית רמת גן עם אחריות על תחום ההסברה, ידוע הציבור והשירות בדיגיטל.

Picture7.jpg

עו"ד דינה זילבר 

כיהנה כמשנה ליועץ המשפטי לממשלה לענייני משפט ציבורי-מינהלי. בתפקיד זה היתה מופקדת בין היתר על ייעוץ לעבודת הממשלה וגופי הביטחון, דיני הגירה, מאבק בהדרת נשים, שלטון מקומי, מינויים, תרבות ועוד. קודם לכן כיהנה כפרקליטה בכירה במחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה. זילבר היא בוגרת ומוסמכת למשפטים מאוניברסיטת תל אביב, כתבה, ערכה ופרסמה ספרים ומאמרים בנושאי ממשל ומשפט שונים וזכתה בפרסים על עבודתה הציבורית. כיום היא בעלת תוכנית ראיונות שבועית בשם ״מילים ומשפטים עם דינה זילבר״ בתחנת הרדיו גלי צה"ל.

Picture8.jpg
bottom of page